Pirenejska 2c, 01-493 Warszawa
+48 577 121 101
info@domivka.pl

O projekcie

DOMIVKA.PL

Od początku napaści Rosji na Ukrainę polsko-ukraińską granicę przekroczyło ponad 3 mln osób. Polacy z otwartym sercem powitali naszych Gości z Ukrainy, a naszym wspólnym celem stało się zapewnienie im przede wszystkim bezpieczeństwa oraz jak najlepszych warunków do życia w tej trudnej sytuacji. 

Wielu z naszych Gości uznawało i nadal uznaje, że tylko w największych polskich miastach i aglomeracjach jest potencjał na ułożenie sobie – chociażby czasowe – życia: łatwiej tam znaleźć mieszkanie, pracę czy szkołę. Tymczasem w największych ośrodkach miejskich, przy wysokiej liczbie przyjętych Gości, jest to już w praktyce bardzo trudne.

Polskie mniejsze miasta, miasteczka i wsie również oferują bezpieczne i komfortowe schronienie. Co więcej, często łatwiej znaleźć w nich mieszkania czy pracę. Dzieci w razie potrzeby dowożone są bezpłatnie do szkół, a sklepy (zarówno małe jak i duże, sieciowe) pojawiają się nawet w niedużych wioskach czy miejscowościach. Pomimo tego, że transport publiczny w niektórych miejscowościach może być trudniej dostępny, zawsze można liczyć na pomoc sąsiadów. Miejscowi z otwartymi sercami podchodzą do Gości z Ukrainy i chętnie otaczają opieką nowych sąsiadów, oferując wsparcie na co dzień.

W odpowiedzi na obawy naszych Gości z Ukrainy dotyczące zamieszkania w małych miejscowościach przygotowaliśmy kampanię informacyjną (ulotka, strona www, filmik promocyjny), której celem jest zmniejszenie niepewności i zachęcenie naszych Gości do szukania bezpiecznych miejsc poza dużymi miastami. 

Na stronie głównej umieściliśmy proste formularze, gdzie swoje oferty zakwaterowania mogą wpisywać zarówno osoby oferujące pomoc Uchodźcom, jak i uciekający przed wojną, którzy pragną osiedlić się w mniejszych miejscowościach lub na wsiach. Oferujemy pełne wsparcie na etapie łączenia Gości z Gospodarzami, zapewniając zaangażowanie zespołu wolontariuszy i wsparcie naszej infolinii +48 577 121 101 codziennie w godzinach 8-22

 

Wesprzyj działania Fundacji Otwarty Dialog